בדיקת צנרת: הבדיקה החשובה ביותר לבית שלכם

בדיקת צנרת
בדיקת צנרת היא אחת הבדיקות החשובות ביותר בעת קניית דירה או רגע לפני אם נדייק את זה. אחד הדברים שהכי מפחידים רוכשים פוטנציאלים בנכס שלהם שהם יגלו נזילות ובעיות צנרת, אשר באות לידי ביטוי בעקבות ליקויים שונים, שאלה יכולים לגרום לנזק רב מערכתי וכספי. בדיקה זו חשובה במיוחד אם קונים דירה יד 2, ולכן ההמלצה היא במקביל אף לבצע בדיקת דירה. בדרך כלל אנו נדרש לבצע בדיקת צנרת בבתי מגורים ישנים יותר, אשר שם יכולה לבוא לידי ביטוי חלודה בתוך הצינורות.

מהי בדיקה תרמוגרפית אווירית של צינורות?

הבדיקה בעיקר מכסה בעיקר מערכות צינור למרחקים ארוכים. המערכות הללו משמשות לשם העברת נוזלים עם טמפרטורות השונות עם טמפרטורת האוויר הסביבתית. המערכות התרמוגרפיות מנצלות את זה על מנת לזהות ולאתר נזילות ופגמים בבידוד הצינורות. בעקבות כך אפילו ניתן לזהות ולאתר נזילות בצנרת תת -קרקעית באמצעות בדיקות אוויריות. צינורות מעבירים מגוון רחב של חומרים, כולל מים (צינורות מים חמים, צינורות מים), אדים (קווי אדים), מוצרי נפט (נפט או גז), ומגוון כימיקלים המשמשים בייצור מזון, חקלאות, תחנות כוח חשמליות, מוקשים וכו' '. במקרים רבים, צינורות לא משמשים אותנו אך ורק  להובלת החומר המדובר, אלא גם להעברת אנרגיה תרמית שזו קשורה לנוזל המועבר. זו הסיבה שבידוד תרמי של הצינור וכל אובדן לחץ פוטנציאלי בתוכו הוא חשוב מאוד. המערכת כולה חייבת להיות אטומה בצורה מושלמת, במיוחד שהדליפות לא רק מובילות לאובדן אנרגיה וכסף, אלא גם יכולות ליצור בעיות סביבתיות גדולות ומורכבות עליהן אנו עלולים לשלם מחיר כבד.

בדיקת צנרת: מצלמה קלאסית אינה מזהה פגמים בבידוד צינורות?

אנו בחברת הצלחה לבית, יודעים שמצלמה קלאסית אינה מזהה פגמים בבידוד צינורות – ואינה יכולה לזהות דליפות נוזלים תת קרקעיים. על ידי איתור מקומות בהם בידוד דליל או מעטפת צינורות ניזוקה בשלב מוקדם, אנו יכולים למנוע ליקויים גדולים יותר אשר אלה יכולים לגרום למחיר כלכלי כבד ואף ולסכן את בריאותם וחייהם של אנשים ובעלי חיים. את הפגמים האלה אנו יכולים לזהות באמצעות מצלמה תרמית, אשר בה עושה שימוש המהנדס, הסורקת את הקרינה התרמית המופקת על ידי אובייקטים שונים. בהתבסס על הפרש הטמפרטורות בין הצינור למשטח, כמו גם הניסיון של מפעיל מקצועי, אחרת ניתן לזהות פגמים נסתרים. בצינורות תת קרקעיים, דליפות מים חמים, מחממים את הקרקע, כך שהמצלמה התרמוגרפית למעשה מבטלת את הצורך לחפור קילומטרים של צינורות על מנת לזהות נזילה אפשרית. כל הבדל בטמפרטורה יגלה כתמים דקים בסיכון לשבירת הצינור כך שהתערבות מוקדמת יכולה למנוע השלכות קטלניות וכואבות עתידיות.

במסגרת איזו בדיקה עורכים בדיקת צנרת ומי הגורם המוסמך לבצע אותה?

בדיקת צנרת נערכת באמצעות בדיקת בדק בית. את הבדק הבית מבצע מהנדס מומחה בתחום הבנייה, אשר לו קיימת ההכשרה המתאימה ביותר, המקצועיות והניסיון. עלות מחיר בדיקת צנרת משתנה בהתאם לפרמטרים שונים ואף קשור לחברה אליה אנו פונים.
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב email
Email
דילוג לתוכן